r. Imieniny:
logo

NOWA SALA DO ZAJĘĆ RUCHOWYCH W ZSO W DĘBLINIE, CZYLI METAMORFOZ CIĄG DALSZY…

20.04.2020
Grafika przedstawia rowerek stacjonarny Nasza szkoła wraz z promieniami wiosennego słońca pięknieje z dnia na dzień. Widać to nie tylko na zewnątrz (termomodernizacja), ale i w wewnątrz. Od stycznia 2020 r. trwał remont pracowni nr 8, która dotychczas służyła do lektoratu języka niemieckiego.

Jest to dość przestronne pomieszczenie, które z racji rozmiarów może być wykorzystywane do zajęć ruchowych. Pod koniec marca miało nastąpić uroczyste otwarcie sali z udziałem uczniów, rodziców, władz samorządowych i zaproszonych gości, ale niestety plany te pokrzyżowała pandemia COVID19.
 
Prace remontowe przeprowadzili panowie konserwatorzy, którzy „żadnej pracy się nie boją”, a nad całością czuwała Dyrektor ZSO Joanna Pardo. Sala ta jest przeznaczona stricte do zajęć ruchowych i będą mogli z niej skorzystać uczniowie ZSO już po powrocie do szkoły. Pomieszczenie zostało wyposażone w profesjonalny, certyfikowany sprzęt do ćwiczeń korygujących wady postawy i stymulowania właściwej pracy mięśni: bieżnię, wioślarza, atlas, orbitrek. Dla młodszych uczniów atrakcją, która będzie łączyć przyjemne z pożytecznym są drabinki i rowerki. Jak przystało na profesjonalne miejsce służące do terapii ruchowej sala wyposażona została - na jednj ze ścian - w lustro, w którym można obserwować i kontrolować poprawność wykonywanych ćwiczeń.
 
Jest to idealne miejsce do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej, zwłaszcza w młodszych klasach. Od nowego roku szkolnego będą prowadzone także zajęcia z SI (terapii integracji sensorycznej ). Starsi uczniowie będą mogli, ćwicząc tutaj, zadbać o prawidłową postawę, wzmocnić mięśnie i ukształtować sylwetkę. Miejsce to będzie dostępne dla wszystkich uczniów w zależności od zainteresowań i potrzeb.
 
W dobie tylu schorzeń cywilizacyjnych (problemy z nadwagą, wady postawy, choroby układu mięśniowo- szkieletowego, porażenia kończyn itp.) sala ta posłuży celom rehabilitacyjnym, ale i pozwoli naszym uczniom na funkcjonalne spędzanie czasu oraz zadbanie o własne zdrowie.
 
ZSO w Dęblinie
 
Powrót