r. Imieniny:
logo

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZEWODNIKÓW TURYSTYCZNYCH

06.02.2018
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZEWODNIKÓW TURYSTYCZNYCH Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Koło Przewodników Terenowych PTTK im. Książąt Czartoryskich w Puławach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dęblinie, zapraszają do udziału w rajdzie terenowym z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych. Zapraszamy na rajd pieszy szlakiem historii Dęblina

Rajd będzie okazją do poznania dziedzictwa historycznego i przyrodniczego miasta Dęblin, rekonesansu krajobrazowego oraz możliwością poznania pracy przewodników turystycznych.

Wydarzenie adresowane jest do mieszkańców oraz nauczycieli, studentów i uczniów, pragnących poszerzyć swoją wiedzę o regionie.

 

Sobota, 24 lutego 2018 r.

PROGRAM

Zbiórka g. 11.00 – Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie - zwiedzanie nowych wystaw

Trasa: Muzeum – Lotniskowa wieża ciśnień - Fort III Lotnisko – cmentarz wojenny 1915-1939 „Balonna” – Dąb Jagiełły Grot – Brama Lubelska – Cytadela Twierdzy Dęblin – krąg ogniskowy przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dęblinie.

Na zakończenie planowane jest ognisko z kiełbaskami i poczęstunek

Planowane zakończenie rajdu - g.16.00                Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

 

Informacje organizacyjne:

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie uczestnictwa do dnia 15 lutego 2018 r. na adres email : marketing@muzeumsp.pl  lub telefonicznie : 261-519-458

 

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w rajdzie tylko z opiekunami


Rajd ma charakter aktywnego spaceru po terenie, prosimy uczestników o zadbanie o ubiór i obuwie odpowiednie do warunków atmosferycznych i terenowych

Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations – WFTGA), która odbyła się w Nikozji na Cyprze.

Ideą Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest bezpłatne oprowadzanie mieszkańców danego regionu, w ich języku, po ich terenie. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.

Przewodnik turystyczny, zgodnie z Europejskim Komitetem Standaryzacji (European Commitee for Standardisation), to osoba, która oprowadza zwiedzających w wybranym przez nich języku oraz objaśnia kulturalne i przyrodnicze dziedzictwo obszaru, na jaki posiada uprawnienia wydane przez odpowiednie władze.

 

ZAPRASZAMY
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
ul. Lotników Polskich 1, www.muzeumsp.pl

Powrót