r. Imieniny:
logo

DNI DĘBLINA 2019

19.06.2019
DNI DĘBLINA 2019 W dniach 12-16 czerwca 2019 Dęblin po raz kolejny obchodził swoje święto. Czas świętowania to nie tylko niezapomniane koncerty i festyn główny ale okazja do spotkań, rywalizacji sportowej, czynnej rekreacji i wypoczynku.

Dni Dęblina już we wtorek 12 czerwca rozpoczęli najmłodsi VII -mi Igrzyskami Przedszkolaka na obiektach sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Igrzyska te, to rywalizacja na specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz bieg na dystansie 40 m.


14 czerwca w piątek, miały odbyć się rywalizacje sportowe dzieci i młodzieży tzn. „Spartakiada” oraz „Turniej mini siatkówki plażowej, lecz ze względu na panujące upały zostały przeniesione na terminy wrześniowe. W tym dniu  mogliśmy jeszcze skorzystać z „Dnia Otwartego Przychodni SPZOZ w Dęblinie, gdzie na miejscu na pacjentów czekało wiele bezpłatnych badań i konsultacji. Tego dnia również rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Modeli Samolotów Redukcyjno – Latających. Zawodnicy zaprezentowali swoje modele na placu przed Ratuszem Miejskim, w sobotę odbyły się loty na pasie dęblińskiego lotniska, zaś w niedzielę uroczyste ogłoszenie wyników z wręczenie pucharów i nagród. Wieczorową porą o godz. 18:00 Miejski Dom Kultury w pawilonie 33 na os. Wiślana przygotował wernisaż wystawy „1 Dęblińskiego Artystycznego Konkursu Dla Dorosłych”.  Zainteresowani mogli podziwiać umiejętności rodzimych twórców takie jak np: rzeźbiarstwo, malarstwo, fotografię, poezję oraz rękodzieło. 


15 czerwca sobota to dzień czynnego wypoczynku, rekreacji, sportu oraz festiwal muzyki tanecznej disco. Od godziny 9:00 na kortach tenisowych przy Stadionie Miejskim  rozgrywany był „Turniej Tenisa Ziemnego o puchar Burmistrza Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej, organizowany przez prezesa klubu „Open” Dariusza Cenkla - Wicestarostę Powiatu Ryckiego. Mecze finałowe odbyły się następnego dnia. O godzinie 10:00 w sali gimnastycznej ZSO odbył się „Otwarty Turniej Tenisa Stołowego O Puchar Burmistrza Miasta Dęblin”. Turniej siatkówki plażowej oraz turniej piłki nożnej został odwołany ze względu na temperaturę przekraczającą 30 stopni Celciusza. Dla miłośników podniebnych wrażeń Aeroklub Orląt zorganizował w sobotę i niedzielę w godzinach 10:00-19:00  loty zapoznawcze w atrakcyjnych cenach, zaś  wodniacy ze stowarzyszenia Przystań – Wisła – Dęblin przygotowali rejsy motorówką po Wiśle, podczas, których zbierali fundusze na cele stowarzyszenia. Godzina trzynasta to otwarcie III Akademii Modelarskiej w Muzeum Sił Powietrznych oraz zwiedzanie w specjalnej cenie dla mieszkańców Powiatu Ryckiego. Chwile po otwarciu akademii modelarskiej w holu przed MŚP odbył się koncert Orkiestry Wojskowej z Dęblina. W tym samym czasie na płycie głównej Stadionu Miejskiego swoje ostanie zmaganie w Lubelskiej Lidze Młodzików Młodszych i Trampkarzy Młodszych rozgrywali piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlik”. Wieczorem rozpoczął się festiwal muzyki tanecznej – Loca Music Summer Festival,  w którym zmierzyło się wiele początkujących lecz już znanych zespołów Disco tj. Yankes, Robert Mays czy Madii. Pierwszą nagrodę czyli puchar Burmistrza Miasta Dęblin oraz bon do profesjonalnego studia nagraniowego o wartości 4500 zł zdobył zespół X-Positive. Pomysłodawca festiwalu Wojciech „Humek” Portach wręczył Burmistrzowi Miasta Dęblin Beacie Siedleckiej Statuetkę ze wspieranie młodych artystów. Po godzinie 21:00 mogliśmy na scenie głównej usłyszeć pełnowartościowe gwiazdy muzyki Disco tj. Quest, Skoli z serialu Barwy Szczęścia, Bartek Wrona z utworem „Jedna Na Milion” czy „Kolorowe Sny” oraz Mario Bischin z utworem „Makarena”.  Dodatkowo na scenie wystąpiła Patty ze swoim znanym przebojem „Nie Ma Nas”, który ma ponad 40 milionów wyświetleń na You Tube. Na zakończenie sobotnich zmagań na scenie odbył się pokaz Laserów przy muzyce elektronicznej.


16 czerwca niedziela już o godzinie 8:00 rozpoczęły się „Towarzyskie Spławikowe Zawody Wędkarskie” o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Dęblin Macieja Krygrowskiego. W tym samym czasie miłośnicy krajoznawstwa oraz turystyki pieszej i rowerowej mogli uczestniczyć w XL Rajdzie Przyjaciół Dęblina i X Dęblińskim Rajdzie Rowerowym na Bursztynowym Szlaku „Greenways” organizowanych przez Odział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Uczestnicy tych wydarzeń oprócz zwiedzania Dęblina i okolic naszego miasta, upowszechniali aktywne spędzanie wolnego czasu oraz promowali akcję X Dęblińskiego Dnia Zrównoważonego Transportu. Towarzystwo Przyjaciół Dęblina w godzinach 10:00 -13:00 zorganizowało wraz z dowódcą 1 Batalionu Drogowo - Mostowego w Dęblinie zwiedzania z przewodnikiem „Twierdzy Dęblin”. 11:00 strzelnica „Reduta” tam odbyły się Zawody Strzeleckie O Puchar Burmistrza Miasta Dęblin.


Od godziny siedemnastej rozpoczęła się impreza główna – festyn na Stadionie Miejskim. W tym czasie można było podziwiać występy chóru seniora, nowe aranżacje zespołów tanecznych: Dębliniaków, Małej Rewii Tanecznej oraz pokazy tańca nowoczesnego trzeba przyznać, iż występująca młodzież i dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom wyszkolenia tańcząc poloneza, walca i polkę. Nie mniej ciekawie zaprezentowali się soliści. Dęblin pokazał swoje najmłodsze pokolenie z najlepszej strony, Przyjemnie patrzyło się na utalentowane dzieci i młodzież. W role konferansjera wcieliła się aktorka i prezenterka telewizyjna Małgorzata Kosik.


Gwiazdami wieczoru były występy zespołów: Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł, Odział Zamknięty i Elektryczne Gitary. Te zespoły zgromadziły ogromną publiczność, która świetnie się bawiła. Na koniec Burmistrz Miasta Dęblin wraz z przewodniczącym Rady Miasta Dęblin oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Moniką Bąkałą podziękowali wszystkim mieszkańcom oraz prezentującym się artystom za wspólna zabawę. Ostatnią atrakcją tegorocznych Dni Dęblina 2019 był Pokaz Sztucznych Ogni.  


Dodatkowymi atrakcjami były: wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i handlowe, stoiska z rękodziełem artystycznym. Nad porządkiem i bezpieczeństwem uczestników swój parasol roztaczali ratownicy medyczni, ochrona i niezastąpiona Ochotnicza Straż Pożarna z Masowa.


W najbliższym czasie opublikujemy wyniki z zawodów sportowych, które będą zamieszczane w załączniku pod artykułem oraz będziemy powiększać galerię napływających do nas zdjęć.


Zapraszamy do obejrzenia foto galerii. 


Powrót