r. Imieniny:
logo

NIEZWYKŁE SPOTKANIE W MBP FILIA MASÓW.

24.06.2019
Niezwykłe spotkanie w MBP Filia Masów. 11 czerwca 2019 r. gościłyśmy w naszej bibliotece Panią Barbarę Kosmowską - znaną autorkę książek dla dorosłych i młodszych czytelników.

Książki Pani Basi były wielokrotnie nagradzane. Za "Teren prywatny" otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na "Dziennik polskiej Bridget Jones". Powieść dla nastolatków "Buba" wygrała konkurs "Uwierz w siłę wyobraźni", a "Pozłacana rybka" otrzymała w 2007 roku I nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren oraz I nagrodę Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2007. 
 
Corocznie uczestniczy w licznych spotkaniach autorskich, festiwalach, warsztatach w Polsce i zagranicy (Serbia, Ukraina, Białoruś, Norwegia, Austria, Czechy, Niemcy, Stany Zjednoczone).
 
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pisarka w pasjonujący sposób opowiadała o swoich książkach i o motywach ich napisania. Wszystkich słuchaczy oczarowała. Barbara Kosmowska nazywana jest mistrzynią psychologicznych portretów. Pisze o świecie nieidealnym, o zwykłych ludziach i sprawach trudnych, które odnoszą się do codziennego życia (m.in. rozwód rodziców, choroba, niechciana ciąża, samotność w tłumie, rodzinie), gdzie nie ma łatwych rozwiązań i dobrych odpowiedzi. Jej powieści są bardzo emocjonalne, wzruszają, stawiają ważne pytania i skłaniają do refleksji. W twórczości Barbary Kosmowskiej przewija się wątek problemów w komunikacji międzypokoleniowej – niedoskonali rodzice, nie radzący z własnym życiem, w jaki sposób mogą wesprzeć swoje dzieci w trudnej sztuce wchodzenia w dorosłość. Ogromna jest rola dziadków, pomagajcie wychowywać wnuki. Pisze o drzemiącej w każdym człowieku potrzebie przyjaźni, miłości i akceptacji.
 
Na koniec można było kupić wybrane pozycje i zdobyć autograf pisarki wraz z dedykacją. Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie. 
 
Pracownik MBP Filia Masów
Jadwiga Ochal
 
Powrót