r. Imieniny:
logo

UCZENNICA SP2 W DĘBLINIE LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU "ECHA KONSTYTUCJI 3 MAJA W MOIM REGIONIE"

07.05.2021
Laureacka praca –„Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Dęblinie w miesiącu kwietniu wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie „Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie”.

Konkurs zorganizowany został przez Panią Beatę Mazurek- Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Panią Teresę Misiuk- Lubelskiego Kuratora Oświaty pod Honorowym Patronatem Pana Jarosława Stawiarskiego- Marszałka Województwa Lubelskiego z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tematem konkursu była problematyka związana z Konstytucją 3 Maja jako aktem niosącym gwarancje swobód obywatelskich, tradycji chrześcijańskich, tolerancji i ogólnoludzkich wartości. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wiersza (w kategorii literackiej) lub opracowanie autorskiej pracy plastycznej w dowolnej technice plastycznej. Powstały piękne prace wykonane zarówno tradycyjnymi jak i eksperymentalnymi technikami plastycznymi, w których uczniowie wykazali się kreatywnością, poszukując ciekawych oraz oryginalnych rozwiązań. 
 
Spośród 860 prac nadesłanych ze szkół województwa lubelskiego wyłoniono sześciu laureatów w kategorii plastycznej i sześciu laureatów kategorii literackiej. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Antonina Pawłowska z klasy 7a została laureatką konkursu w kategorii plastycznej. Antonina zaproszona została wraz nauczycielem plastyki na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu, które odbędzie się 15 maja 2021 na dziedzińcu przy Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim.
 
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na szczeblu województwa, a Antosi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!

 

Autor: Nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 2 w Dęblinie mgr Kamila Kuźma-Smaga

Foto: Antonina Pawłowska

 

 

Powrót