r. Imieniny:
logo

PRAKTYKI ZAWODOWE UCZNIÓW ZSZ NR 2 W DĘBLINIE - MALAGA 2021

18.06.2021
Samolot z pasażerami Trzecia w tym roku szkolnym 20-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie rozpoczęła czterotygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe w Hiszpanii.

Logo Erasmus+
„Współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”
 
 
 
Wyjazd realizowany jest w ramach projektu „Europejski wymiar praktyk zawodowych w ZSZ nr 2 w Dęblinie” finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. W praktykach zagranicznych w Torremolinos i Maladze biorą udział uczniowie kształcący się w zawodach: technik reklamy, technik hotelarstwa i technik ekonomista. Przed nami cztery tygodnie pracy, zdobywania umiejętności zawodowych, a także wymiany kulturowej.
 
W sobotę 15 maja 2021 roku wylądowaliśmy na lotnisku w Maladze, która przywitała nas pięknym słońcem.  Po krótkiej podróży autokarem dotarliśmy do Torremolinos urokliwego miasta w basenie Morza Śródziemnego, które będzie naszym domem przez najbliższe cztery tygodnie.
 
Po zakwaterowaniu w hotelu pierwsze kroki skierowaliśmy nad morze. Robił się zmierzch i zobaczyliśmy przepiękny zachód słońca. 
 
Kolejnego dnia korzystając z pięknej pogody zwiedziliśmy centrum Torremolinos. Spacerowaliśmy po ukwieconych, wąskich, rozświetlonych słońcem uliczkach, aż dotarliśmy  do Placu Europejskiego, na którym ku naszemu zaskoczeniu, wśród wielu europejskich symboli narodowych spostrzegliśmy Godło Polski. Symbole umieszczone są na „cokole”, który oplata pnie drzew. 
 
Nadszedł pierwszy dzień naszych praktyk, dzień pełen  wrażeń, emocji i niepewności jak sobie poradzimy. Obawy te jednak okazały się niepotrzebne, bo u pracodawców spotkaliśmy się z serdecznością i wyrozumiałością. Nasi opiekunowie przyjęli nas bardzo ciepło. Poznaliśmy organizację pracy w hotelach, firmach marketingowych i przedsiębiorstwach finansowych, w których będziemy odbywać praktyki.
 
Wierzymy, że praktyki będą udane że zdobędziemy dodatkowe umiejętności zawodowe, podszlifujemy język angielski i poznamy realia pracy w międzynarodowych grupach.
 
Magda i Kinga podzieliły się swoimi wrażeniami z  pierwszego dnia praktyk.
 
Magdalena Gadula klasa III TEO (technik reklamy)
„Już pierwsze spotkanie z pracownikami firmy Agrosarmiento S.L. w Maladze potwierdziło, jak ważna jest znajomości języka angielskiego, te cztery najbliższe tygodnie to świetna okazja do doskonalenia naszych umiejętności posługiwania się tym językiem. Dodatkowo mamy możliwość wykorzystania w praktyce umiejętności posługiwania się językiem hiszpańskim”.
 
Kinga Walasek klasa III TH (technik hotelarstwa)
„Hotel Costa de Sol w Torremolinos, w  którym wraz z Eweliną, Emilią i Maćkiem,  będę odbywała praktyki, zrobił na mnie ogromne wrażenie. Po raz pierwszy mam okazję przebywać w obiekcie o tak wysokim standardzie. Cieszę się, że będę mogła uczyć się w tym  hotelu.  Jest to świetna okazja i możliwość, której nie miałabym gdybym nie uczestniczyła w programie Erasmus+”. 
 
Aleksandra Pataj i Klaudia Wysokińska klasa III TEO
 
 
Powrót