r. Imieniny:
logo

"ICE CUP POLAND” - RODZI SIĘ W DĘBLINIE!

22.09.2020
"Ice Cup Poland” - rodzi się w Dęblinie! W sobotę 12.09 w godz. 13.00 - 16.00 w Miejskim Domu Kultury nad Wisłą, odbyło się spotkanie organizatorów zawodów zimowego pływania w Polsce. Jego inicjatorem był Leszek Naziemiec - Prezes International Ice Swimming Association - Poland, w ścisłym porozumieniu z Piotrem Biankowskim - organizatorem zawodów Gdynia Winter Swimming Cup.

 Koordynatorem technicznym spotkania był Piotr Świtaj - założyciel Nadwiślańskiej Grupy Open Water & Winter Swimming - Z łabędziem pływać. Zebranie miało na celu utworzenie Pucharu Polski w Lodowym Pływaniu, a także rotacyjnych Mistrzostw Polski. Na spotkaniu poruszono najważniejsze kwestie dotyczące tego sportu czyli bezpieczeństwo i kwalifikacje do poszczególnych dystansów, a także wybór ich długości. 

W zgromadzeniu udział wzięli przedstawiciele klubów z różnych części Polski. Miało ono charakter hybrydowy, gdyż nieobecni mieli szansę uczestniczenia w nim dzięki transmisji online. Na początku spotkania Gości powitała Pani Burmistrz miasta Dęblin - Beata Siedlecka oraz Pani Dyrektor Miejskiego Domu Kultury - Monika Żmuda. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz udostępnienie sali, chyba w najpiękniej położonym w Polsce Domu Kultury - nad Wisłą. Następnie Marek Grzywa przedstawił historię zimowego pływania na świecie oraz zasady w tym sporcie obowiązujące w Czechach, a Łukasz Tkacz zapoznał uczestników z przygotowaną przez siebie propozycją punktacji Pucharu Polski. Po owocnych dyskusjach i wypracowaniu wniosków uczestnicy skosztowali kawy i ciasteczka przygotowanych przez Panią Dyrektor MDK. Po spotkaniu uczestnicy udali się Wisłą wpław do Stężycy przy zabezpieczeniu z łodzi przez Wodniaków ze Stowarzyszenia Odbudowa Przystani Dęblin, z Prezesem Mariuszem Zajączkowskim na czele oraz z dęblińskiej drużyny WOPR, za co serdecznie dziękujemy! Przepływ odbył się w ramach VII Slow Swimming Poland. Następnie na Wyspie Wisła uczestnicy zjedli obiad. Dziękujemy Pani manager Wyspy Wisła - Annie Laszczewskiej za ciepłe przyjęcie i zorganizowanie pysznego posiłku, a jak wiadomo po pływaniu apetyt jest podwójny. Zapraszamy do obejrzenia relacji foto z tego wydarzenia!

#IceCupPoland #IceSwimming #WinterSwimming #OpenWater #BezNeoprenu #ZŁabędziemPływać #mosaicstudio

Artykuł i foto: Piotr Świtaj

 

Powrót