r. Imieniny:
logo

PRZEPŁYNĄŁ 3,6 KM WISŁĄ Z DĘBLINA DO STĘŻYCY ZIMĄ – BY ZEBRAĆ PIENIĄDZE NA NAUKĘ PŁYWANIA – ZBIÓRKA TRWA.

30.03.2023
Piotr Świtaj Zimowy Pływak podczas Vistola Winter Challeng Stop utonięciom 2023 Wróćmy jeszcze raz do tego nie lada wyczynu. W dniu 18.03.2023 r. trwale wpisuje się w historię klubu Nadwiślańska Grupa Open Water & Swimming – Z łabędziem pływać oraz Polskiego środowiska pływaków zimowych. Tego dnia Piotr Świtaj wraz z zabezpieczającym go Teamem w ramach projektu Vistula Winter Challenge - STOP utonięciom, pokonał Wisłą wpław w letnim stroju pływackim, przy temperaturze wody 6,7°C, odcinek z Dęblina do Stężycy o długości 3,6 km. Łączny czas płynięcia to ponad 38 minut. Był to pierwszy w Polsce, tak długi przepływ dziką rzeką zimą.(Być może też na świecie)

To wszystko po to, by zwrócić uwagę społeczeństwa, na główną przyczynę utonięć i pokazać jak skutecznie można im zapobiegać - potrafiąc dobrze pływać. W Polsce co roku tonie około 500 osób, a główną tego przyczyną jest BRAK DOBREJ UMIEJĘTNOŚCI PŁYWANIA! 
 
Przy projekcie Vistula Winter Challenge - STOP utonięciom! zorganizowana jest zbiórka pieniędzy na naukę pływania dla dzieci, która to potrwa do końca marca. Zachęcamy do wpłat na zbiórkę, która potrwa jeszcze 3 dni! 
 
Link do zbiórki:  https://zrzutka.pl/mc6b6c 
 
Zdjęcia: Foto-Majster A. Majsterek - Dęblin 
Tekst: Miasto Dęblin / Nadwiślańska Grupa Open Water & Swimming – Z łabędziem pływać
 
Serdecznie gratulujemy!
Miasto Dęblin Pozytywnie 
 
Powrót