r. Imieniny:
logo

FINAŁ AKCJI ŻONKIL

06.06.2017
Finał Akcji Żonkil Finał Akcji Żonkil miał miejsce w dniu 4 czerwca na terenie obiektu Wyspa Wisła w Stężycy. Wielu uczestników wystartowało w charytatywnym biegu na 5 kilometrów. Cały dochód z biegu oraz z imprez towarzyszących zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji Hospicjum „Razem możemy więcej’’.

Wiślany amfiteatr pomieścił zarówno uczestników akcji jak również zaproszonych gości i sponsorów. Honorowy patronat nad imprezą oraz czynny udział w akcji sprawowały Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka oraz Zastępca Burmistrza Ryk reprezentowanego przez Magdalenę Woźniak . Obie Panie losowały numery uczestników biegu, którzy otrzymywali atrakcyjne nagrody od licznych lokalnych sponsorów. Pokazy karate, występy dzieci i młodzieży, licytacje oraz wręczanie pucharów i ogłoszenie wyników biegu wzbudziło ogromne zainteresowanie. Uczestnicy mieli do dyspozycji dmuchane zamki, trampoliny, zabawy z animatorami. Dziewczynki stały w kolejce do malowania twarzy. Słodycze tym razem były zrzucane z samolotu.

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Rykach Dorota Wesołek zaskoczyła uczestników pomysłem przekazania swojej diety na rzecz Fundacji. Beata Siedlecka, Magdalena Woźnik i Dorota Wesołek otrzymały medale i podziękowania za wsparcie i objęcie patronatem honorowym tego wydarzenia. Panie obiecały, iż będą zachęcały do wspierania fundacji.

Zakończenie imprezy miało koncertowy charakter. Liczne zespoły rozbawiły publiczność, która śpiewała i tańczyła w amfiteatrze.

 

Powrót