r. Imieniny:
logo

OGÓLNOPOLSKI NARODOWY DZIEŃ BIEGÓW NA ORIENTACJĘ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

06.10.2017
Ogólnopolski Narodowy Dzień Biegów na Orientację Pamięci Żołnierzy Powstania Warszawskiego Organizatorami Ogólnopolskiego Narodowego Dnia Biegów na Orientację są Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu Sport Life oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Impreza odbędzie się w dniu 7 października 2017 roku, jednocześnie w pięciu lokalizacjach na terenie całego kraju min. w Warszawie, Dęblinie, Gierłoży, Cedyni i Grunwaldzie.

Jest to projekt edukacyjno – sportowy, zakładający organizację międzypokoleniowych biegów na orientację. Odbędą się one w tym samym czasie, w kilku miejscowościach posiadających walory historyczno – turystyczne.

Jednym z celów organizacji biegów na orientację jest popularyzacja tej dyscypliny oraz realizacja idei łączenia aktywności sportowej z promowaniem historycznych treści patriotycznych.

Wybór lokalizacji każdego biegu ma pokazać jej walory turystyczne oraz przy wykorzystaniu przekazu medialnego zachęcić do ich odwiedzenia.

W sobotę 7 października 2017r odbędzie się bieg w Dęblinie.

Start nastąpi o godz. 12.00 z placu przy Muzeum Sił Powietrznych przy ul. Lotników Polskich 1. Zawodnicy zaopatrzeni w karty startowe i mapki, będą startować co minutę. Trasa prowadzi ścieżkami wytyczonymi na terenie 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego i zawiera kilka punktów kontrolnych.

Meta znajduje się przy bramie Muzeum Sił Powietrznych. Bieg odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych : od 6 – 18 roku życia i od 18 do 65 roku życia.

Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach czekają nagrody oraz poczęstunek.

Rejestracja uczestników i wydawanie kart kontrolnych od godz. 10.00 w holu Muzeum.

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa w Biegu (imię i nazwisko oraz Pesel) do 4 października na adres : sekretariat@muzeumsp.pl z dopiskiem w tytule BIEG

 

Zapraszamy do uczestnictwa!

 

Powrót