r. Imieniny:
logo

„OGÓLNOPOLSKI NARODOWY DZIEŃ BIEGÓW NA ORIENTACJĘ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO”

10.10.2017
„Ogólnopolski Narodowy Dzień Biegów na Orientację Pamięci Żołnierzy Powstania Warszawskiego” Bieg odbył się w dniu 7 października 2017 roku, jednocześnie w 5 miastach na terenie całego kraju: Warszawie, Dęblinie, Gierłoży, Grunwaldzie i Cedyni. Organizatorami tego wydarzenia jest Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu -Sport Life oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jest to projekt edukacyjno – sportowy, zakładający organizację międzypokoleniowych biegów na orientację.  Biegi odbywają się w tym samym czasie, w kilku miejscowościach posiadających walory historyczno – turystyczne.

Jednym z celów organizacji biegów na orientację jest popularyzacja tej dyscypliny oraz realizacja idei łączenia aktywności sportowej z promowaniem historycznych treści patriotycznych.

Wybór lokalizacji każdego biegu ma pokazać jej walory turystyczne oraz przy wykorzystaniu przekazu medialnego zachęcić do ich odwiedzenia.


Dębliński bieg rozpoczął się w sobotę o godzinie 12. Uczestnicy wystartowali spod Muzeum Sił Powietrznych, a trasa wiodła ich przez Garnizon Dęblin – Lotnisko. Zawodnicy startowali w minutowych odstępach. Każdy z nich wyposażony był w kartę startową oraz mapę. Oprócz pokonania samego dystansu 5 km biegu, uczestnicy musieli zbierać na swoich kartach startowych znaczki, które były wystawiane specjalnymi perforatorami w kilkunastu punktach kontrolnych, np; Pomnik Ikara czy wieża ciśnień.


W zmaganiach wzięło udział 50 zawodników w dwóch kategoriach, od 6 – 18 roku życia i od 18 do 65 roku życia.


Wyniki przedstawiają się następująco:

 

W klasyfikacji generalnej a zarazem w kategorii Junior podium zdobyli:

I miejsce z czasem 25,33 min – Zacharkiewicz Robert,

II miejsce z czasem 27,38 min – Molak Mateusz,

III miejsce z czasem 30,32 min – Krasucki Marcin.

 

W kategorii Senior zwyciężyli:

I miejsce z czasem 30,34 min – Lewicki Kewin,

II miejsce z czasem 34,17 min – Boryło Andrzej,

III miejsce z czasem 46,00 min – Krasucka Katarzyna


Organizatorami Ogólnopolskiego Narodowego Dnia Biegów na Orientację są Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu Sport Life  oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Współorganizatorami byli: Miasto Dęblin, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, , Centrum Szkolenia Inżynieryjno Lotniczego, 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego, Wyższa Szkołą Oficerska Sił Powietrznych.Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do uczestnictwa w następnej edycji! 

Zachęcam do obejrzenia foto relacji z biegu.

Powrót