r. Imieniny:
logo

V DĘBLIŃSKI BIEG ULICZNY I XV INTEGRACYJNY BIEG ORLĄT

26.09.2018
V Dębliński Bieg Uliczny i XV Integracyjny Bieg Orląt 23 września 2018 roku w naszym mieście odbył się V Dębliński Bieg Uliczny i XV Integracyjny Bieg Orląt. Zawodnicy tak jak w poprzednich latach zmierzyli się na dystansie 5 km (XV IBO) i 10 km (V DBU). Start oraz meta biegu znajdowały się na Targowisku Miejskim przy ul. Niepodległości. Trasa przebiegała ulicami: Leśki, Przechodnia, Staromiejska, Jagiellońska, Partyzantów, Jagiellońska, Staromiejska, Przechodnia, Okólna, PCK, Rynek, Okólna. Pętla miała dystans 5 km, tak więc zawodnicy V DBU musieli pokonać dwa okrążenia.

Kiedy na zegarze wybiła godzina 10:30 wszyscy zawodnicy biegu ustawili się na linii startu. Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka wraz ze zgromadzonymi kibicami rozpoczęli odliczanie 10,9,8…3,2,1 Start!!! Zawodnicy ruszyli, liczyło się skupienie i odpowiednie rozłożenie swoich sił, aby uzyskać jak najlepszy rezultat. Podczas biegu nie było możliwości pomylenia trasy ponieważ, funkcjonariusze Policji oraz wolontariusze wyznaczali trasę biegu, kierując uczestników w odpowiednia stronę. Każdy z zawodników miał profesjonalnie mierzony czas za pomocą fotokomórek. W obu biegach wzięło udział 231 zawodników, 25 w XV Integracyjnym Biegu Orląt oraz 206
w V Dęblińskim Biegu Ulicznym.

Po raz pierwszy organizatorzy przygotowali bieg dla najmłodszych pn. 1 Dębliński Bieg Orlątek. Odbył się w dwóch kategoriach: przedszkolaki i szkolniaki. Rywalizacja odbyła się na dystansie ok. 200 m, aczkolwiek to nie było najważniejsze. Liczyła się dobra zabawa i uśmiechy na twarzach najmłodszych. Wszystkie dzieci biorące udział
w biegu zostały zwycięzcami, otrzymując złote medale oraz nagrody.

Po zakończeniu zmagań zawodnicy mieli kilka minut na odpoczynek. Mogli skorzystać z posiłków regeneracyjnych oraz w razie konieczności udać się na masaż.

Następnie zostały wręczone puchary przez Burmistrza Miasta Dęblin Beatę Siedlecką,  Starostę Powiatu Ryckiego Stanisława Jagiełłę, zastępcę Burmistrza Ryk Magdalenę Woźniak oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Teresę Flak. Po wręczeniach nastąpił czas na przyjemności – mianowicie ze wszystkich startujących zawodników rozlosowano nagrody – oczywiście były to głównie akcesoria sportowe.
    
Organizatorzy spisali się na medal a byli nimi:  Dęblińskie Integracyjne Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ,,DISON'' i Dęblińskie Stowarzyszenie Sportowe ORLĘTA.

Zachęcamy do zapoznania się z tabelą wyników, listą sponsorów i partnerów oraz do obejrzenia foto relacji.
 
Sporządził: Kamil Krypski
 
Powrót