Bilety w dęblińskiej komunikacji miejskiej
Informujemy, że od 1 lipca przejazdy dęblińską komunikacją miejską będą odpłatne. Mieszkańcy mogą już składać wnioski o wydanie biletu miesięcznego w formie e-karty.
Obsługę wniosków, sprzedaż oraz wydawanie e-kart prowadzi operator dęblińskiej komunikacji miejskiej – Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Dęblinie.
Sprawy związane z e-kartami obsługiwane są w Biurze Obsługi Klienta MZGK przy ul. Towarowej 2D, 08-530 Dęblin, tj. w budynku obok sklepu Mrówka.
Telefon kontaktowy: 81 883 36 25.
Ceny biletów
- bilet normalny jednorazowy 120-minutowy – 4,00 zł,
- bilet ulgowy jednorazowy 120-minutowy – 2,00 zł,
- bilet normalny miesięczny w formie e-karty – 100,00 zł,
- bilet miesięczny w formie e-karty dla posiadaczy Karty Dębliniaka – 50,00 zł.
Przejazdy ulgowe
Do korzystania z biletów ulgowych jednorazowych uprawnione są osoby posiadające stosowne dokumenty potwierdzające prawo do ulgi. Dotyczy to m.in.:
- studentów szkół wyższych i słuchaczy kolegiów,
- kombatantów i innych osób uprawnionych,
- weteranów,
- działaczy opozycji antykomunistycznej,
- innych osób posiadających ustawowe uprawnienia do ulgowych przejazdów.
Podczas przejazdu osoba korzystająca z biletu ulgowego powinna posiadać przy sobie dokument potwierdzający prawo do ulgi.
Przejazdy bezpłatne
Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać:
- dzieci do 4. roku życia,
- osoby uprawnione na mocy ustaw, m.in. posłowie, senatorowie, inwalidzi wojenni wraz z przewodnikiem oraz cywilne niewidome ofiary działań wojennych.
Dodatkowo posiadacze Karty Dębliniaka, po uzyskaniu darmowego e-biletu, mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów w następujących przypadkach:
- dzieci do 7. roku życia,
- osoby po 70. roku życia,
- Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi,
- osoby z niepełnosprawnościami do 16. roku życia,
- opiekunowie osób z niepełnosprawnościami do 16. roku życia,
- uczące się osoby z niepełnosprawnościami do 24. roku życia.
Karta Dębliniaka
Przypominamy, że wniosek o Kartę Dębliniaka najłatwiej złożyć poprzez aplikację „Karta Dębliniaka”, dostępną w sklepach Google Play i App Store, lub za pośrednictwem strony internetowej www.karta.deblin.pl.
Zachęcamy mieszkańców do wcześniejszego dopełnienia formalności związanych z uzyskaniem e-karty lub darmowego e-biletu, tak aby od 1 lipca mogli korzystać z dęblińskiej komunikacji miejskiej zgodnie z obowiązującymi zasadami.