Bilety w dęblińskiej komunikacji miejskiej

Informujemy, że od 1 lipca przejazdy dęblińską komunikacją miejską będą odpłatne. Mieszkańcy mogą już składać wnioski o wydanie biletu miesięcznego w formie e-karty.

Obsługę wniosków, sprzedaż oraz wydawanie e-kart prowadzi operator dęblińskiej komunikacji miejskiej – Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Dęblinie.

Sprawy związane z e-kartami obsługiwane są w Biurze Obsługi Klienta MZGK przy ul. Towarowej 2D, 08-530 Dęblin, tj. w budynku obok sklepu Mrówka.

Telefon kontaktowy: 81 883 36 25.

Ceny biletów

  • bilet normalny jednorazowy 120-minutowy – 4,00 zł,
  • bilet ulgowy jednorazowy 120-minutowy – 2,00 zł,
  • bilet normalny miesięczny w formie e-karty – 100,00 zł,
  • bilet miesięczny w formie e-karty dla posiadaczy Karty Dębliniaka – 50,00 zł.

Przejazdy ulgowe

Do korzystania z biletów ulgowych jednorazowych uprawnione są osoby posiadające stosowne dokumenty potwierdzające prawo do ulgi. Dotyczy to m.in.:

  • studentów szkół wyższych i słuchaczy kolegiów,
  • kombatantów i innych osób uprawnionych,
  • weteranów,
  • działaczy opozycji antykomunistycznej,
  • innych osób posiadających ustawowe uprawnienia do ulgowych przejazdów.

Podczas przejazdu osoba korzystająca z biletu ulgowego powinna posiadać przy sobie dokument potwierdzający prawo do ulgi.

Przejazdy bezpłatne

Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać:

  • dzieci do 4. roku życia,
  • osoby uprawnione na mocy ustaw, m.in. posłowie, senatorowie, inwalidzi wojenni wraz z przewodnikiem oraz cywilne niewidome ofiary działań wojennych.

Dodatkowo posiadacze Karty Dębliniaka, po uzyskaniu darmowego e-biletu, mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów w następujących przypadkach:

  • dzieci do 7. roku życia,
  • osoby po 70. roku życia,
  • Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi,
  • osoby z niepełnosprawnościami do 16. roku życia,
  • opiekunowie osób z niepełnosprawnościami do 16. roku życia,
  • uczące się osoby z niepełnosprawnościami do 24. roku życia.

 

Karta Dębliniaka

Przypominamy, że wniosek o Kartę Dębliniaka najłatwiej złożyć poprzez aplikację „Karta Dębliniaka”, dostępną w sklepach Google PlayApp Store, lub za pośrednictwem strony internetowej www.karta.deblin.pl.

Zachęcamy mieszkańców do wcześniejszego dopełnienia formalności związanych z uzyskaniem e-karty lub darmowego e-biletu, tak aby od 1 lipca mogli korzystać z dęblińskiej komunikacji miejskiej zgodnie z obowiązującymi zasadami.